Skip to content

Balustrady szklane na schody

Szklane balustrady na drewnianych schodach. To połączenie wygląda niezwykle !

balustrada na schody

Balustrady szklane na schody

Balustrada szklana  na klatkach schodowych są popularną opcją we współczesnych wnętrzach. To doskonałe rozwiązanie dla rezydencji oraz biur, centrów handlowych czy obiektów użyteczności publicznej. Można je stosować na prawie wszystkich klatkach schodowych.

balustrady schodów

Balustrady szklane na schody, a doświetlenie klatki schodowej

Jedną z największych zalet balustrad szklanych na schodach jest to, że przepuszczają one dużą ilość światła, a tym samym doświetlają wnętrze. Tam, gdzie drewniane i stalowe balustrady tworzą półmrok lub wręcz ciemność, szklane balustrady zapewnią obfite oświetlenie, a tym samym powiększą przestrzeń wnętrza. Szklane balustrady na schodach doświetlą zacienione piętro i klatkę schodową, pozwalając promieniom słonecznym przedostawać się przez okna balkonowe z salonu.

balustrada do schodów

Na jakie schody pasują balustrady szklane?

Szklane balustrady sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych, a także wnętrzach loftowych i industrialnych. Są ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem architektonicznym. Szczególnie dobrze wyglądają w połączeniu z drewnianymi elementami, marmurowymi bądź stalą. Chociaż to opcja może być dość droga, szklane balustrady na schody wyglądają wyjątkowo efektownie i zdecydowanie przyciągają wzrok.

balustrady na schodach

Jakie balustrady szklane na schody można u nas zamówić?

Projektujemy i montujemy balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne. Modele wewnętrzne to efektowne i praktyczne wykończenie schodów (samonośnych lub żelbetowych) oraz podłóg. Pozwalają na wdrożenie środków bezpieczeństwa, a jednocześnie są prawdziwą ozdobą wnętrza. Szkło jest tak popularne we współczesnej architekturze, ponieważ sprawia wrażenie otwartej przestrzeni – optycznie ją poszerza i zapewnia światło.

Rodzaje szklanych balustrad na schody – według sposobu montażu:

Balustrada na schodach może być  zamontowana na kilka sposobów. W zależności od stylu dominującego w danym projekcie będą do niego pasować balustrady schodów montowane za pomogą wybranych akcesoriów. Są to między innymi:

  • rotule – mocowanie punktowe zwykle w 2 rzędach około 4 sztuk na 1 m.b. balustrady schodowej
  • spigoty – stopy montażowe, swego rodzaju krótkie słupki które utrzymują balustradę na zasadzie klamr ściskających

Balustrady na schody można zamontować również w sposób który wymaga specjalnego przygotowania klatki schodowej, są to min:

  • balustrady szklane we frezie – do tego typu montażu idealnie nadają się schody dywanowe, balustrada wklejana jest w uprzednio przegotowany frez w stopnicy i podstopnicy
  • balustrady z zamaskowanymi punktami montażu – montaż tych balustrad zwykle wykonuje się za pomocą standardowych lub odpowiednio zmodyfikowanych akcesoriów
  • balustrady na schodach montowane w profilu – w balustradach na schody profil jest częścią  konstrukcyjną biegu lub montowany jest na specjalnie przygotowany cokole.

Jeśli potrzebujesz zainstalować balustrady na schody  najlepiej już na etapie projektowania skontaktuj się naszymi specjalistami i zaplanuj to wcześniej  ponieważ niestety odpowiednie zaplanowanie balustrady na schodach często jest pomijane przez wielu projektantów.

balustrada na schodach

Jak przygotować klatkę schodową przed instalacją balustrady?

W zależności od wybranego sposobu montażu balustrady klatkę schodową należy wcześniej odpowiednio przygotować. W Polsce najczęściej mamy do czynienia ze schodami żelbetowymi i montażem za pomocą rotul. Elementy mocujące balustradę szklaną można zamocować przed, po otynkowaniu policzka schodów pod warunkiem że znamy wymiary przyszłych stopnic, listw okalających jak i pozostałych elementów mogących wejść w światło balustrady. Dobrą praktyka jest wykonanie otworów montażowych przed gładzią, malowaniem ponieważ pozostaje margines na ewentualne poprawki ścian.

Nie każda klatka schodowa nadaje się do zamontowania balustrady szklanej w profilu, balustrady wypuszczanej w trepy czy też balustrady na schody z ukrytymi miejscami montażu. Najczęstszym błędem przed założeniem balustrady na schody  jest zbyt późne jej zaplanowanie. Zachęcamy do kontaktu z fachowcami już na etapie jej projektowania.

schody z balustrada

Balustrady na schody z pochwytem

Aby korzystanie z klatki schodowej było komfortowe oprócz balustrady na schody warto również przemyśleć kwestie podparcia. Zasadniczo same balustrady szklane wystarczają do sprawnego i bezpiecznego poruszania się na klatce schodowej jednak w niektórych przypadkach pomocny może okazać się dodatkowy punkt podparcia w postaci pochwytu.

Prawie każda szklana balustrada na schodach może być wyposażona w pochwyt, ale musimy ją odpowiednio do tego celu zaprojektować.

Na rynku dostępna jest cała pochwytów, nawet podświetlane, ważne natomiast jest odpowiednie zaplanowanie czy będzie on nam potrzebny, w jakim miejscu chcielibyśmy go zamontować i jak ma wyglądać czyli z czego ma być wykonany. Zasadniczo jest to stal lub drewno. Stalowe można spawać  lub łączyć łącznikami systemowymi i lakierować proszkowo lub pozostawić w stalowym wykończeniu. Balustrady na schody wyposażyć można w poręcze drewniane, które mają rozmaite  przekroje oraz wykonane są z różnych długości docinków. Podlegają lakierowaniu lakierami jak i farbami do drewna.

Balustrady na schodach można wyposażyć w pochwyty montowane na ścianie, na wspornikach do szkła i do ścian,  jak i również mogą one być nakładane bezpośrednio na balustrady szklane.

balustrad na schody
balustrady do schodów

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od Pn-Sob 9-20

Warszawa+100km

Rezerwacja krótkiego spotkania

Zarezerwuj krótkie spotkanie z naszym przedstawicielem.
Nie zajmiemy Ci więcej niż 8 minut.

Przywieziemy wzorniki.
Powiesz nam czego potrzebujesz.

Po spotkaniu przygotujemy i wyślemy na @ specjalnie przygotowaną dla Ciebie OFERTĘ

Uzupełnienie powyższych pól stanowi zgodę na otrzymanie od R24 z siedzibą Warszawie oferty dotyczącej zamówienia. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie tej zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.